BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge z hole in one!

Jesteśmy już po czterech z siedmiu turniejów BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge. Lipcowa edycja przyniosła nie tylko świetne wyniki, ale była też przetarciem dla naszych młodych golfistów przed BMW Junior Tour. Do tego byliśmy świadkami turniejowego hole in one!

BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych tradycyjnie w każdą drugą środę miesiąca od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gramy na sześciu dołkach (2×3 dołki) w trzech kategoriach: 0-26.4; 26.5-36.0; 37.0-54.0. Nagrodą główną za najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej całego cyklu w każdej z kategorii (brane są pod uwagę cztery najlepsze turnieje) będą golfowe torby z kolekcji BMW Golfsport. Aktualna klasyfikacja generalna w zakładce turnieje lub TUTAJ.

W okresie wakacyjnym przygotowaliśmy specjalne miejsca we flightach dla zawodników sekcji juniorskiej Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie i Golf Parks Poland. W lipcowych zawodach wzięła udział trójka młodych adeptów golfa i zagrała bardzo równo. Z wynikiem 28 uderzeń zwyciężył Jan Czarnecki, drugie miejsce zajęła Matylda Kuna (29 uderzeń), a trzeci był Marcin Kuna (30). Juniorzy otrzymali nagrody z kolekcji BMW Golfsport.

W turnieju głównym mówiło się wieczorem tylko o jednym – hole in one Jacka Sidziny, który umieścił piłkę w dołku jednym uderzeniem na pierwszym greenie. To ósme hole in one w historii naszego pola Pitch & Putt i dopiero drugie na pierwszym greenie. Jackowi serdecznie gratulujemy!

Było hole in one, ale były też niesamowite emocje i zacięta walka o zwycięstwo. Najlepszy wynik brutto wśród mężczyzn uzyskał Bogdan Bigus (19 uderzeń), a wśród kobiet najlepiej spisała się Rhea Wiatr (22 uderzenia). W „Putting Competition” znów zmieniliśmy nieco układ toru, ale nie przeszkodziło to zawodnikom w osiąganiu świetnych rezultatów. Najlepsza z pań – Rhea Wiatr – miała 12 uderzeń. U panów do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, którą na swoją korzyść rozstrzygnął Manfred Schatovich.

W kategorii kategorii 1/3 HCP 0-26,4 o wygranej decydowały detale. Z wynikiem 14,7 triumfował Radosław Bajor, drugi był Jacek Sidzina (14,8), a trzeci Jerzy Kondej (15,6). W kategorii 1/3 HCP 26,5 – 36,0 triumfował Paweł Łodziński (10,3) przed Franciszkiem Iwaniukiem (12,7) i Bogdanem Mizielińskim (12,9). W kategorii Greencard najlepszy wynik brutto miał Piotr Lenard – 22 uderzenia, a na podium stanęli jeszcze Wojciech Lendzion (25 uderzeń) i Agnieszka Gregotowicz (26 uderzenia.)

Najlepsi golfiści otrzymali atrakcyjne golfowe nagrody z kolekcji BMW GolfSport, a także wina od partnera Golf Parks Poland, firmy Wine Avenue. Przez cały turniej można było degustować specjalnie wybrane na ten dzień wina z całego świata.

Wszystkim uczestnikom i kibicom bardzo dziękujemy za aktywny udział w inauguracji cyklu BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge i już teraz zapraszamy na piąty turniej z serii, który odbędzie się w środę 12 sierpnia.

Lista zwycięzców poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Radosław Bajor 14,7
2 Jacek Sidzina 14,8
3 Jerzy Kondej 15,6
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Paweł Łodziński 10,3
2 Franciszek Iwaniuk 12,7
3 Bogdan Mizieliński 12,9
Kategoria Green Card
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Piotr Lenard 22
2 Wojciech Lendzion 25
3 Agnieszka Gregotowicz 26
Putting Competition
Kobiet Rhea Wiatr 12
Mężczyzn Mandfred Schatovich 12 (po dogrywce)
Closest to the pin – dołek 1
Kobiet
Mężczyzn Bernard Szymański 100 cm
Closest to the pin – dołek 2
Kobiet Matylda Kuna 580 cm
Mężczyzn Bogdan Bigus 210 cm
Closest to the pin – dołek 3
Kobiet Rhea Wiatr 450 cm
Mężczyzn Mariusz Dempniak .
Comments are closed.