BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge z wyrównanym rekordem pola

Wrześniowy BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge to znów popis jednego z naszych PRO. Martin Hejger wyrównał rekord pola, a świetnych wyników i niesamowitych emocji nie zabrakło we wszystkich kategoriach.

Szybkie greeny, fairwaye, które też dodawały prędkości i piękna słoneczna pogoda. Wrześniowy BMW Pitch & Putt miał wszystko, co sprzyjało odważnej grze. Dowód? Rewelacyjny wynik naszego pro Martina Hejgera. 17 uderzeń, czyli jedno poniżej par pola, to wyrównany rekord naszego obiektu, ustanowiony ledwie miesiąc temu przez Davida Ekberga. Niesamowite emocje towarzyszą też rywalizacji amatorów w czterech kategoriach. Walka jest zacięta, bo rozgrywka o nagrody główne w cyklu wkracza w decydującą fazę.

W kategorii mężczyzn 1/3 HCP 0-26,4 najlepszy okazał się Jan Radziszewski, na podium stanęli jeszcze Mirosław Dziekan i Tadeusz Szumlicz. W kategorii 1/3 HCP 26,5-36,0 najlepszy okazał się Stanisław Paszczyk, drugie miejsce zajął nasz junior Jan Czarnecki, a trzecia była Agnieszka Gregotowicz. W kategorii Greencard wśród mężczyzn najlepszy był Mirosław Rokita, na podium stanęli jeszcze Grzegorz Kowalczyk oraz Michał Owczarek. Od tego sezonu panie rywalizują w oddzielnej kategorii Greecard. We wrześniowym turnieju najlepsza okazała się Damroka Kościelak, drugie miejsce przypadło Julicie Łuczak, a trzecie Agnieszce Krasnowskiej.

Emocji przysporzył też konkures Putting Competition wśród mężczyzn i kobiet. W rywalizacji pań triumfowała Anna Dziekan (12 uderzeń), a wśród panów najlepszy był Bernard Szymański (13 uderzeń), który zwyciężył dopiero po dogrywce.

W trakcie turnieju odbyła się prezentacja parzenia herbaty wraz z degustacją, którą przygotował Beijing Tong Ren Tang.

Nagrody dla uczestników i zwycięzców przygotowali sponsorzy cyklu – BMW Poland oraz Beijing Tong Ren Tang.

Cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu – w tym roku będą to torby golfowe lub Travel Covery z kolekcji BMW Golfsport. Wspaniała nagroda trafi w ręce zawodniczek lub zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Żeby liczyć się w grze o torby golfowe, trzeba zagrać w przynajmniej czterech turniejach cyklu.

BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych tradycyjnie w każdą drugą środę miesiąca od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP. Klasyfikacja pucharowa podzielona jest na kategorie: 0-26.4; 26.5-36.0; 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Lista zwycięzców poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Jan Radziszewski 14 2/3
2 Mirosław Dziekan 15 1/3
3 Tadeusz Szumlicz 15 2/3
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Stanisław Paszczyk 9
2 Jan Czarnecki 11
3 Agnieszka Gregotowicz 13 1/3
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Damroka Kościelak 25
2 Julita Łuczak 30
3 Agnieszka Krasnowska 31
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Mirosław Rokita 22
2 Grzegorz Kowalczyk 24
3 Michał Owczarek 25
Kategoria PRO
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Martin Hejger 17
2 David Ekberg 21
3
Putting Competition
Kobiet Anna Dziekan 12
Mężczyzn Bernard Szymański 13
Closest to the pin
Dołek #1 Mirosław Dziekan 295 cm
Dołek #2 Stanisław Paszczyk 118 cm
Dołek #3 Grzegorz Kowalczyk 335 cm
Comments are closed.