Cykl BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge rozpoczęty

Blisko 30 golfistów i golfistek wzięło udział w pierwszym w tym sezonie turnieju z cyklu BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge.
Kapryśna kwietniowa pogoda nie zniechęciła od rywalizacji na polu w Wilanowie. Zmienny wiatr, przelotne opady deszczu, a momentami ostre słońce – w takich warunkach przyszło grać zawodnikom. Co chwilę zmieniająca się pogoda wielkiego wpływu na wyniki nie miała. Golfiści już na początku sezonu potwierdzili wysoką dyspozycję i osiągali fantastyczne rezultaty. Było blisko do pierwszego w sezonie hole in one – z pierwszego tee Roman Kruszczyński zagrał niecały metr od dołka.

O zwycięstwach w poszczególnych kategoriach decydowały detale. Najlepszy wynik brutto ze wszystkich zawodników osiągnął Tadeusz Szumlicz, który zakończył zawody z 20 uderzeniami. Piotr du Château i Franciszek Iwaniuk zagrali po 22 uderzenia, a pięciu innych graczy miało po 23 uderzenia.

W kategorii 1/3 HCP 0 – 26,4 triumfował Piotr du Château przed Barbarą Kozicką, a trzeci był Pham Duong Quoc Tuan. W kategorii 1/3 HCP 26,5 – 36,0 najlepszy był Franciszek Iwaniuk przed Robertem Ginterem i Jerzym Kondejem. W kategorii green card zwyciężył Tadeusz Szumlicz, drugi był Piotr Lenard, a trzeci Karol Kobyliński.

Na treningowym greenie rozegrano tradycyjny konkurs Putting Competition, w którym wśród kobiet z 14 uderzeniami triumfowała Barbara Kozicka, a najlepszym mężczyzną okazał się Mirosław Dziekan – 12 uderzeń.

Najlepsi zawodnicy otrzymali atrakcyjne golfowe nagrody od BMW oraz Piwnicy Smaków, sponsorów cyklu BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge.

Wszystkim uczestnikom i kibicom bardzo dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na kolejne turnieje tradycyjnie w każdą drugą środę miesiąca. Następne zawody odbędą się 14 maja.

Lista zwycięzców poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Piotr du Château 14
2 Barbara Kozicka 14 1/3
3 Pham Duong Quoc Tuan 14 2/3
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Franciszek Iwaniuk 10 2/3
2 Robert Ginter 12 2/3
3 Jerzy Kondej 14 2/3
Kategoria Green Card
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Tadeusz Szumlicz 20
2 Piotr Lenard 23
3 Karol Kobyliński 25
Putting Competition
Kobiet Barbara Kozicka 14
Mężczyzn Mirosław Dziekan 12
Comments are closed.