Czerwcowy Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge za nami

Rywalizacja w cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge nabiera tempa. Kolejny turniej ze świetnymi wynikami, emocjami do samego końca w konkursie dodatkowym i wspaniałą atmosferą za nami.
W trakcie całego turnieju wszyscy uczestnicy oraz goście Golf Parks Poland mieli możliwość przetestowania topowych modeli marki Audi – sponsora tytularnego cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge. Do dyspozycji były tym razem Audi RS6 oraz Audi SQ7.

Audi ufundowało też nagrody główne – w kwietniu były to torby na buty oraz piłki golfowe – dla najlepszych graczy w czterech turniejowych kategoriach. W trzecim turnieju w sezonie emocji nie brakowało do ostatniego dołka. W kategorii 0-26,4 w kwietniowym turnieju triumfowała Anna Dziekan, która wyprzedziła Tadeusza Szkałubę oraz Jakuba Kołaczyńskiego. W kategorii 26,5-36,0 najlepszy był Dariusz Bąk, a z nim na podium stanęli Piotr Błędziński i Paweł Łodziński.

Kategoria Greencard podzielona jest na klasyfikację kobiet oraz mężczyzn. Wśród pań najlepsza była Julita Łuczak, która zagrała o uderzenie lepiej od Ewy Kulwickiej i o dwa od Agnieszki Ostrowskiej. W rywalizacji panów o wygranej przesądził countback – triumfował Bernard Szymański przed Markiem Osikiem, a trzecie miejsce zajął Michał Owczarek.

Wielkie emocje były w konkursie dodatkowym. Wśród pań triumfowała Anna Dziekan, a w rywalizacji mężczyzn najlepszy był – po dogrywce – Tadeusz Szkałuba.

Rywalizacja o nagrody główne trwa!

Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP w kategoriach 0-26.4; 26.5-36.0 oraz Strokeplay brutto 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Nagrody przyznawane są za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii. Równolegle do turnieju Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge, na polu prowadzony jest konkurs Closest to the Pin z każdego tee boxa. W godz. 17:30 – 19:00 na greenie treningowym można spróbować swoich sił w Putting Competition (w kategorii kobiet i mężczyzn). Sponsorem nagród jest Audi.

Przez cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge – torby golfowe Taylor Made sygnowane przez Audi. Żeby liczyć się w klasyfikacji generalnej i mieć szansę na końcowy triumf, trzeba wziąć udział w czterech turniejach w sezonie.

Lista zwycięzców majowego Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Anna Dziekan 11,3
2 Tadeusz Szkałuba 13,6
3 Jakub Kołaczyński 13,8
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Dariusz Bąk 16,3
2 Piotr Błędziński 16,4
3 Paweł Łodziński 19
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Julita Łuczak 27
2 Ewa Kulwicka 28
3 Agnieszka Ostrowska 29
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Bernard Szymański 24
2 Marek Osik 24
3 Michał Owczarek 26
Putting Competition
Kobiet Anna Dziekan 7
Mężczyzn Tadeusz Szkałuba 7
Closest to the pin
Dołek #1 – 81 m Piotr Błędziński 335 cm
Dołek #1 – 65 m Ewa Kulwicka 706 cm
Dołek #2 – 78 m
Dołek #2 – 63 m Konstanty Łuczak 1,60 cm
Dołek #3 – 54 m Tadeusz Szkałuba 270 cm
Dołek #3 – 48 m Tadeusz Szkałuba 129 cm

Wyniki wszystkich uczestników turnieju:

Comments are closed.