Golfowa Noc Świętojańska pełna magii

Tradycje Sobótki, Nocy Kupały czy Świętojańskiej, dawne pogańskie i chrześcijańskie splatały się ze sobą i odchodziły w niepamięć, aż do czasów kiedy zatęskniliśmy za szumnie popularyzowanym Slow Life, wyciszeniem, spowolnieniem i spędzaniem wolnego czasu bliżej natury.

Tradycje świętojańskie jak się im bliżej przyjrzeć były również związane z rywalizacją sportową, która panna uwije najpiękniejszy wianek, czy popłynie i nie zatonie, jak daleko, jak szybko zostanie wyłowiony, kto pierwszy znajdzie kwiat paproci, który kawaler przeskoczy najwyżej płonące ognisko…

Golf wpisuje się zarówno w ruch wolniejszego korzystania z życia, jak i rywalizację sportową.
Z tego połączenia zrodziła się Golfowa Noc Świętojańska, którą po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Golf Parks Poland Wilanów w nocy z 24 na 25 czerwca.

Golfiści zmagali się w turnieju Pitch & Putt świecącymi piłkami oraz konkursie puttowania, uczący się wybijali piłki na driving range, kinomanii oglądali filmy fabularne z golfem – „Nazywał się Bagger Vance” i „Najwspanialsza gra dziejach”, a pozostali oddawali się poszukiwaniu kwiatu paproci (Ballantine’s 0,7l), komponowaniem ziół i herbat, wiciu wianków i rozkoszom podniebienia.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy Partnerom za wsparcie: Audi za VIP Shuttle Service i nagrodę Weekend z Q2, IBDL – light & design – za zjawiskowe doświetlenie obiektu, Konsalnet za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, Cicha Dolina i Robyg za ufundowanie nagród i atrakcji. (podlinkować nazwy)

Dziewczęta, panny, mężatki, matki i babcie, panowie też 😉 wili wianki, było gwarnie, wesoło i bardzo kolorowo.
Konkurs na Najpiękniejszy Wianek wygrała Agnieszka Karwacka – Pawul, drugie miejsce zdobyła Agnieszka Kołowrotna, a trzecie Anna Radziszewska.

Niektóre wianki jeszcze kilka dni pływały w ogrodowych oczkach naszych wspaniałych gości.
Najlepsze wyniki w konkursie Closest to the Pin dla gości uczących się pod okiem instruktora Mateusza Jędrzejczyka podczas Akademii Golfa, osiągnęli: Grzegorz Inglot, Krzysztof Woliński, Antoni Płóciennik.
Konkurs puttowania w Kategorii Pań wygrała Anna Dziekan, co nikogo nie zdziwiło, ale też zdeklasowała grających w turnieju, kończąc 6 dołków świecącymi piłkami z najlepszym wynikiem brutto – 23 uderzenia, wygrywając „Weekend z Q2” i zajmując pierwsze miejsce w Kategorii Handicapowej. Wśród panów, po dogrywce najlepszy był Tadeusz Szumlicz.

Kolejne miejsca w Kategorii Handicapowej osiągnęli: Piotr Błędziński i Artur Racicki.
Zwycięzca Kategorii Green Card to Karol Bogucki, a kolejne miejsca zajęli Agnieszka Karwacka – Pawul i Ewa Kulwicka.

Closest to the Pin podczas rundy turniejowej świecącymi piłkami wykonali: Aleksandra Jankowska, Karol Bogucki i Mirosław Dziekan.
Drodzy uczestnicy Golfowej Nocy Świętojańskiej w Wilanowie, jeszcze raz dziękujemy za przemiłą, rozrywkową, romantyczna, wesołą, ciepłą i sportową atmosferę, którą stworzyliście.

Grze, zabawie i rozmowom nie było końca, a sprzyjała nam bardzo ciepła, jedna z najkrótszych w roku noc czerwcowa. Relację fotograficzną od zmierzchu do świtu znajdziecie w Galerii…

Bardzo dziękujemy za mile wspomnienia i podziękowania!
Zespół Golf Parks Poland

Comments are closed.