Kolejny sezon BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge za nami! Nagrody główne rozdane

Wspaniały finisz cyklu BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge. Były niesamowite emocje, cudowna atmosfera i sportowa rywalizacja.

W tym roku rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta, bo wprowadziliśmy klasyfikację generalną cyklu, a dla najlepszych graczy w klasyfikacji punktowej przygotowaliśmy razem z naszym sponsorem – BMW – wspaniałe nagrody – torby golfowe z kolekcji BMW Golfsport. Żeby liczyć się w grze o torby golfowe, trzeba zagrać w przynajmniej czterech turniejach cyklu.

W kategorii 0-26,4 całosezonową dominację potwierdził Tadeusz Szumlicz, który już przed rozpoczęciem rywalizacji był pewny nagrody głównej w swojej kategorii. W ostatnim turnieju sezonu potwierdził świetną formę zwyciężając z wynikiem 13 2/3. Drugie miejsce w październikowym turnieju zajął Bogdan Bigus (15 1/3), który miał także najlepszy wynik brutto ze wszystkich grających – 18 uderzeń. Trzecie miejsce dla Andrzeja Dembowskiego (15 2/3).

W kategorii 26,5-36,0 było podobnie. Lider klasyfikacji generalnej – Piotr Błędziński – triumfował także w ostatnich zawodach w sezonie. Zwyciężył z wynikiem 13, o włos wyprzedzając Franciszka Iwaniuka (13 1/3), a trzeci był Piotr Lenard (15).

Najwięcej emocji było w kategorii Green Card, bo rywalizacja o torby z kolekcji BMW Golfsport toczyła się do ostatniego dołka. Szansę na triumf w klasyfikacji generalnej miało dwóch graczy – Piotr Wietrak i Michał Owczarek. Liderem był Wietrak, a Owczarek, by wygrać w cyklu musiał w środowym turnieju zwyciężyć. Jeśli zająłby drugie miejsce, a Wietrak ostatniego turnieju by nie wygrał, mielibyśmy dogrywkę. W każdym innym scenariuszu triumfowałby Wietrak. Pierwszy ma polu pojawił się Wietrak i zagrał 29 uderzeń. Owczarek dostał szansę i ją wykorzystał – zagrał 22 uderzenia, osiągając najlepszy wynik dnia w kategorii Greencard, wygrał październikowy turniej i klasyfikację generalną. Na podium październikowych zawodów stanęli jeszcze Jacek Ludwicki (23) i Piotr Morawiecki (25).

Najlepszy wynik brutto wśród mężczyzn miał Bogdan Bigus (18), a wśród kobiet Rhea Wiatr (22), która triumfowała także w Putting Competition (13 uderzeń). Wśród mężczyzn najlepiej puttował Bernard Szymański (13).

Najlepsi golfiści otrzymali atrakcyjne golfowe nagrody z kolekcji BMW GolfSport, a także wina od partnera Golf Parks Poland, firmy Wine Avenue. Przez cały turniej można było degustować specjalnie wybrane na ten dzień wina z całego świata.

Dodatkową atrakcję przygotowało Beijing Tong Ren Tang, które przez cały turniej prowadziło degustację cesarskich herbat chińskich. W oczekiwaniu na wyniki turniju i klasyfikacji końcowej odbył się pokaz cermonii parzenia herbaty chińskiej i prezentacja masaży terapeutycznych. Wśród wszystkich gości zostały rozlosowane dwa vouchery na Klasyczny Masaż Chiński, a każdy uczestnik turnieju i goście przybyli na degustację herbaty otrzymali upominki.

Wszystkim uczestnikom i kibicom bardzo dziękujemy za aktywny udział całym sezonie cyklu BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge. Tworzycie wspaniałą atmosferę i sprawiacie, że ten turniej jest naprawdę wyjątkowy. Dziękujemy także naszym sponsorom i partnerom – BMW Group Polska, Wine Avenue, Beijing Tong Ren Tang, Teraz Wilanów, Safran Catering, a także Dzielnicy Wilanów oraz Królewskiego Klubowi Golfowemu w Wilanowie.

Lista zwycięzców poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Tadeusz Szumlicz 13 2/3
2 Bogdan Bigus 15 1/3
3 Andrzej Dembowski 15 2/3
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Piotr Błędziński 13
2 Franciszek Iwaniuk 13 1/3
3 Piotr Lenard 15
Kategoria Green Card
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Michał Owczarek 22
2 Jacek Ludwicki 22
3 Piotr Morawiecki 25
Putting Competition
Kobiet Rhea Wiatr 13
Mężczyzn Bernard Szymański 13
Closest to the pin – dołek 1
Kobiet Rhea Wiatr 510 cm
Mężczyzn Piotr Błędziński 131 cm
Closest to the pin – dołek 2
Kobiet
Mężczyzn Michał Owczarek 221 cm
Closest to the pin – dołek 3
Kobiet Anna Dziekan 890 cm
Mężczyzn Jakub Mroczek 452 cm
Nagroda główna cyklu
Kategoria Imię i nazwisko Suma punktów
HCP 0-26,4 Tadeusz Szumlicz 140
HCP 26,5 – 36,0 Piotr Błędziński 140
Green Card Michał Owczarek 128
Comments are closed.