Królewski Klub Golfowy w Wilanowie ma 10 lat

Ponad 70 osób świętowało 10-lecie naszego Klubu. W bardzo eleganckiej atmosferze i przy wyśmienitych bufetach i trunkach spędziliśmy cały wieczór w restauracji Villa Nuova w Wilanowie – jak przystało na wilanowski klub golfowy!
Wieczór poprowadził Prezes Klubu Jacek Trojanowski oraz Monika Kołowrotna. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. założyciele Klubu, członkowie władz poprzednich kadencji, a także przyjaciele klubowiczów. Dyplomami za zasługi dla Klubu, zostali uhonorowani: Janusz Herburt-Hewell, Kazimierz Marciniak, Andrzej Person, Monika Kołowrotna, Krzysztof Domański, Joanna Trzaskalska – Kołodziejczak, Marek Smolarz, Rafał Podkański, Mikołaj Wojnowski i Paweł Laskowski.

Kazimierz Marciniak, Krzysztof Domański – członkowie-założyciele – zwrócili się także z życzeniami pomyślności do wszystkich członków. Monika Kołowrotna przedstawiła historię Klubu oraz opowiedziała o najciekawszych zdarzeniach z przeszłości.

Odczytany został list pierwszego Prezesa-założyciela Klubu Janusza Herberta-Hewella, który napisał m. in.: „Dziesięciolecie Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie to niewątpliwie powód do dumy. Może nie aż takiej, jaką rozpiera piersi Szkotów zrzeszonych w Royal and Ancient Golf Club w Saint Andrews ale w skali lokalnej, w rejonie Warszawy, jesteśmy przecież drugim, najstarszym klubem po First Warsaw Golf and Country Club!“

Wreszcie szampański nastrój i odśpiewanie 100 lat dla Klubu, połączyliśmy z degustacją golfowego tortu z logo Royal Golf Club. Brawa otrzymał Krzysztof Domański za rozpoznanie na torcie pola golfowego, a raczej fragmentu jednego z dołków z Sierra Golf Club. Każdy z gości otrzymał również zaproszenie od Piwnicy Win. A opowieściom i wspomnieniom o założeniu Klubu i przygodach golfowych nie było końca…:-)

Do zobaczenia na kolejnych jubileuszach!

Zobacz zdjęcia z 10-lecia Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie.

Comments are closed.