KRÓTKA GRA – PITCH & PUTT COURSE

Każdy golfista na świecie lubi uderzać piłkę daleko – najdalej jak to możliwe. Ale czy wiedzieliście, że ponad 80% uderzeń golfistów podczas gry odbywa się na odległość 100 i mniej metrów? To przywołuje na myśl stare golfowe przysłowie: „Drive for show, putt for dough” – Drive na pokaz, putt dla forsy.”
Galeria artykułu
Jeśli chcesz zacząć wygrywać na polu golfowym, sugeruję spędzać 45 min każdej godziny treningowej pracując nad krótką grą: pitchowanie, chippowanie i puttowanie. Nowe 3 – dołkowe pole golfowe do pitch’owania i putt’owania w Golf Parks Poland w Wilanowie jest doskonałym miejscem, aby zacząć wyostrzać te umiejętności krótkiej gry. Czuj się zaproszony/zaproszona!

Takiej okazji 20 lipca nie przeoczyli golfiści i 48 osób wystartowało w pierwszym turnieju z cyklu Pitch & Putt Wilanów Challenge, gdzie stawką jest wycieczka golfowa na Cypr. Turniej odbył się w kilku kategoriach, dla golfistów z handicapem do 36 i do 54 – posiadaczy Green Card. Panie i panowie startowali w odrębnych klasyfikacjach, a 5 kategoria skupiła juniorów, którzy mimo młodego wieku (startujący juniorzy byli w wieku 8 – 12 lat) niemalże dorównywali wynikom dorosłych uczestników. Kolejne turnieje odbędą się w terminach: 17 sierpień, 14 wrzesień i finałowy 5 października Regulamin turnieju, wyniki i pozostałe informacje znajdziesz na www.golfparkspoland.pl

Podczas turnieju odbywają się bezpłatne akademie golfa dla początkujących, każdy może skorzystać z pomocy profesjonalnego instruktora golfa. Tak jak pisaliśmy na wstępie, wszyscy początkujący chcą wybijać jak najdalej zapominając o najważniejszej zasadzie aby posłać piłkę do z góry zaplanowanego przez nas celu. Golf to gra strategiczna, każdy dołek powinien być zaplanowany.

Cytując tutaj fragment z „Małej Czerwonej Książki Nauki Gry w Golfa Harvey’a Penicka” Harvey Penick i Bud Shrake, nieżyjącego już jednego z najlepszych trenerów w Stanach Zjednoczonych „Obierz cel – Kiedy moja uczennica Betsy Rawls była w playoffie do US Open Kobiet, wysłałem do niej telegram z jednym zdaniem: „Obierz cel!”Betsy wygrała ten playoff.”

Comments are closed.