Na pierwszą lekcję golfa nigdy nie jest za późno

W miniony piątek studenci Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach zajęć sportowo – rekreacyjnych odbyli pierwszą lekcję gry w golfa.

Zajęcia na obiekcie golfowym w Wilanowie prowadzili Sandra Okupniak i Duncan Geoghegan. Na początek przeprowadzili porządną rozgrzewkę, która szczególnie w rześki dzień jest niezbędna przed treningiem na driving range. Każda z pań wybiła sto piłek, by następnie poćwiczyć puttowanie.

Zainteresowanie studentek, nie seniorek jak podkreślały panie wzbudziły precyzyjne strzały, które wykonywał ironami i driverem Duncan. Trening zakończył się zabawą na mini golfie i rozgrzewająca herbatą, po której panie pojechały na wykład z zakresu zdrowego żywienia.

W grupie zdecydowanie przeważały panie, pełne uśmiechu i chęci do nauki nowej dyscypliny sportu, które przybyły z koordynatorka programu WUTW panią Beatą Jurasz, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy innych projektach Centrum Kultury i Dzielnicy Wilanów, między innymi podczas obchodów Dni Wilanowa.

Otrzymaliśmy zapewnienia o kontynuacji treningów na wiosnę, w ramach specjalnych zniżek za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej, z przymrużeniem oka będziemy sprawdzali limit wieku.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim studentom i pani Beacie za przyjęcie naszego zaproszenia na akademię golfa.

Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku to projekt edukacyjno – aktywizujący adresowany dla osób 55+ realizowany w Centrum Kultury Wilanów. Podstawowymi celami działania WUTW jest rozwijanie sprawności intelektualnej i fizycznej oraz podnoszenie komfortu życia ludzi starszych, poprzez ich wszechstronną aktywizację. Realizując te cele Uniwersytet organizuje wykłady, dyskusje, zespoły twórcze, zajęcia sportowo-rekreacyjne, wycieczki, imprezy kulturalne i integracyjne.

Comments are closed.