Rekord pola w BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge

Nasz head pro David Ekberg w sierpniowym BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge ustanowił rekord pola. Jako pierwszy golfista w oficjalnym turnieju zagrał poniżej 18 uderzeń.

Deszczowa pogoda nie tylko nie odstraszyła golfistów, a wręcz przyczyniła się do świetnych wyników. W trudnych warunkach doczekaliśmy się rekordu naszego pola w Wilanowie. Rewelacyjny wynik 17 uderzeń, czyli jeden poniżej par pola, uzyskał David Ekberg, nasz head pro. Świetnych wyników nie zabrakło wśród amatorów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach.

W kategorii mężczyzn 1/3 HCP 0-26,4 najlepszy okazał się Tadeusz Szumlicz, na podium stanęli jeszcze Robert Moreń i Tadeusz Szkałuba. W kategorii 1/3 HCP 26,5-36,0 najlepsza okazała się Monika Kołowrotna, a drugie miejsce zajął Piotr Lenard. W kategorii Greencard wśród mężczyzn najlepszy był nasz junior Jan Czarnecki, na podium stanęli jeszcze Piotr Wietrak oraz Michał Owczarek. Od tego sezonu panie rywalizują w oddzielnej kategorii Greecard. W lipcowym turnieju najlepsza okazała się Damroka Kościelak, drugie miejsce przypadło Ewie Kulwickiej, a trzecie Julicie Łuczak.

Emocji przysporzył też konkures Putting Competition wśród mężczyzn i kobiet. W rywalizacji pań triumfowała Agnieszka Ostrowska (13 uderzeń), a wśród panów najlepszy był Michał Owczarek (12 uderzeń).

W trakcie turnieju odbyła się prezentacja parzenia herbaty wraz z degustacją, którą przygotował Beijing Tong Ren Tang.

Nagrody dla uczestników i zwycięzców przygotowali sponsorzy cyklu – BMW Poland oraz Beijing Tong Ren Tang.

Cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu – w tym roku będą to torby golfowe lub Travel Covery z kolekcji BMW Golfsport. Wspaniała nagroda trafi w ręce zawodniczek lub zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Żeby liczyć się w grze o torby golfowe, trzeba zagrać w przynajmniej czterech turniejach cyklu.

BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych tradycyjnie w każdą drugą środę miesiąca od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP. Klasyfikacja pucharowa podzielona jest na kategorie: 0-26.4; 26.5-36.0; 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Lista zwycięzców poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Tadeusz Szumlicz 12 2/3
2 Robert Moreń 14 2/3
3 Tadeusz Szkałuba 15
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Monika Kołowrotna 19
2 Piotr Lenard 20
3 —-
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Damroka Kościelak 25
2 Ewa Kulwicka 26
3 Julita Łuczak 31
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Jan Czarnecki 21
2 Piotr Wietrak 21
3 Michał Owczarek 23
Kategoria PRO
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 David Ekberg 17
2 Martin Hejger 18
3 Duncan Geoghegan 21
Putting Competition
Kobiet Agnieszka Ostrowska 13
Mężczyzn Michał Owczarek 12
Closest to the pin
Dołek #1 Damroka Kościelak 243 cm
Dołek #2 Piotr Wietrak 31 cm
Dołek #3 Damroka Kościelak 99 cm
Comments are closed.