Seniorzy jak Juniorzy

Seniorzy jak Juniorzy to specjalny program Golf Parks Poland dedykowany dla studentów uniwersytetów Trzeciego Wieku, promujący zdrowy tryb życia i aktywność osób w dojrzałym wieku poprzez grę w golfa.
Golf to świetna forma rekreacji dla osób w każdym wieku. Mogą go uprawiać kilkuletnie dzieci jak i osoby na emeryturze. Regularna aktywność fizyczna zwłaszcza w wieku dorosłym i starszym, a w szczególności w formie gry w golfa, przedłuża życie o kilka lat.
„Przy uprawianiu golfa wiek nie ma większego znaczenia, a człowiek spędzający czas na świeżym powietrzu rzadziej choruje” – dowodzą badania Wyższej Szkoły Sportu i Rekreacji w Telemark w Norwegii.

Dodatkowo, długie godziny spędzane na słońcu sprzyjają wytwarzaniu witaminy D, która odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej struktury i funkcji kości, co ma znaczenie zwłaszcza u osób w starszym wieku.

Golf Parks Poland przygotował specjalny program dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku „Seniorzy jak Juniorzy”, który promuje zdrowy tryb życia i aktywność osób w dojrzałym wieku poprzez grę w golfa.

W ramach programu „Seniorzy jak Juniorzy” studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku mogą wziąć udział w bezpłatnych specjalnie dedykowanych akademiach oraz skorzystać z oferty na tych samych zasadach co juniorzy.

14 maja odbyły się pierwsze tegoroczne zajęcia, z których skorzystali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Collegium Civitas. Podczas dwugodzinnego kursu studenci poznali podstawy gry oraz reguł golfa, nauczyli się poprawnego swingu czy skutecznego puttowania. Atmosfera była świetna!

2 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem dla słuchaczy Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy gościli w Golf Parks Poland już w zeszłym roku. Początek zajęć o godz. 11.

Więcej informacji w recepcji.

ul. Z. Vogla 19, Wilanow, Warszawa
tel. + 48 22 424 70 83; + 48 609 046 802
recepcja@golfparkspoland.pl

Seniorzy jak Juniorzy – zobacz jak wyglądały zajęcia

Comments are closed.