Sezon Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge na półmetku

Czwarty turniej z cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge za nami. Rywalizacja o nagrody główne nabiera rumieńców.
W trakcie całego turnieju wszyscy uczestnicy oraz goście Golf Parks Poland mieli możliwość przetestowania topowych modeli marki Audi – sponsora tytularnego cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge, który ufundował też nagrody dla najlepszych zawodników.

W kategorii 0-26,4 w lipcowym turnieju triumfował Franciszek Iwaniuk, który wyprzedził Piotra Lenarda oraz Jana Radziszewskiego. W kategorii 26,5-36,0 najlepszy był ponownie Piotr Wietrak, a z nim na podium stanęli Piotr Błędziński i Agnieszka Gregotowicz.

Kategoria Greencard podzielona jest na klasyfikację kobiet oraz mężczyzn. Wśród pań na najwyższym stopniu podium zameldowała się Agnieszka Krasnowska, a w pierwszej trójce były jeszcze Ewa Latoszek i Agnieszka Ostrowska W rywalizacji panów najlepszy był Mateusz Pałyga, który countbackiem wygrał z Bernardem Szymańskim, a trzecie miejsce zajął Tomasz Osobiński.

Od tego sezonu zmieniliśmy format konkursu dodatkowego, czyli Putting Competition. Nowa formuła przypadła do gustu wszystkim grającym. Wśród kobiet najlepsza była kolejny raz w tym sezonie Anna Dziekan, rywalizację mężczyzn wygrał Nikodem Świacki.

Golf Parks Poland Wilanów

Rywalizacja o nagrody główne trwa!

Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP w kategoriach 0-26.4; 26.5-36.0 oraz Strokeplay brutto 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Nagrody przyznawane są za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii. Równolegle do turnieju Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge, na polu prowadzony jest konkurs Closest to the Pin z każdego tee boxa. W godz. 17:30 – 19:00 na greenie treningowym można spróbować swoich sił w Putting Competition (w kategorii kobiet i mężczyzn). Sponsorem nagród jest Audi.

Przez cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge – torby golfowe Taylor Made sygnowane przez Audi. Żeby liczyć się w klasyfikacji generalnej i mieć szansę na końcowy triumf, trzeba wziąć udział w czterech turniejach w sezonie.

Lista zwycięzców majowego Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Franciszek Iwaniuk 12,8
2 Piotr Lenard 16,4
3 Jan Radziszewski 16,9
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Piotr Wietrak 9,5
2 Piotr Błędziński 11,4
3 Agnieszka Gregotowicz 14,5
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Agnieszka Krasnowska 27
2 Ewa Latoszek 32
3 Agnieszka Ostrowska 33
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Mateusz Pałyga 21
2 Bernard Szymański 21
3 Tomasz Osobiński 23
Putting Competition
Kobiet Anna Dziekan 8
Mężczyzn Nikodem Świacki 7
Closest to the pin
Dołek #1 – 81 m Krzysztof Jezierski 162 cm
Dołek #1 – 65 m Marek Osik 540 cm
Dołek #2 – 78 m Jan Radziszewski 155 cm
Dołek #2 – 63 m Alex Mielnikov 113 cm
Dołek #3 – 54 m Franciszek Iwaniuk 147 cm
Dołek #3 – 48 m Małgorzata Więcko 91 cm
Comments are closed.