Sezon BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge rozpoczęty!

Wspaniały początek rywalizacji w BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge.

Aż 42 golfistki i golfistów wzięło udział w pierwszym turnieju w sezonie. 20 graczy wystartowało w najwyższej kategorii HCP 0-26.4, a rywalizację wygrała Dominika Zbychorska przed Manfredem Schatovichem i Michałem Kopczewskim. W kategorii 26.5-36.0 triumfował Piotr Błędziński przed Piotrem Lenardem i Barbarą Kozicką.

Od tego sezonu zdecydowaliśmy się podzielić kategorię Greencard na klasyfikację męską i kobiecą. Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej zachęcać i nagradzać początkujące golfistki i początkujących golfistów. Wśród pań triumfowała Ewa Kulwicka, która nie tak dawno popisała się hole in one na naszym polu. Na podium stanęły jeszcze Agnieszka Ostrowska i Karina Kalinowska. Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Michał Owczarek przed Hubertel Durlikiem i Adamem Chmielewskim.

Emocji nie brakowało w Putting Competition. Wśród kobiet do wyłonienia zwyciężczyni potrzebna była dogrywka – ostatecznie zwyciężyła Elżbieta Panas, która pokonała Dominikę Zbychorską. Wśród mężczyzn świetnym wynikiem popisał się Cezary Brzozowski, który miał 11 puttów na sześciu dołkach.

W trakcie turnieju odbyła się prezentacja parzenia herbaty wraz z degustacją, którą przygotował Tong Ren Tang.

Nagrody dla uczestników i zwycięzców przygotowali sponsorzy cyklu – BMW Poland oraz Tong Ren Tang.

Cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu – w tym roku będą to torby golfowe lub Travel Covery z kolekcji BMW Golfsport. Wspaniała nagroda trafi w ręce zawodniczek lub zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji punktowej. Żeby liczyć się w grze o torby golfowe, trzeba zagrać w przynajmniej czterech turniejach cyklu.

BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych tradycyjnie w każdą drugą środę miesiąca od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP. Klasyfikacja pucharowa podzielona jest na kategorie: 0-26.4; 26.5-36.0; 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Lista zwycięzców poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Dominika Zbychorska 12 2/3
2 Manfred Schatovich 14
3 Michał Kopczewski 16 2/3
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Piotr Błędziński 12
2 Piotr Lenard 14
3 Barbara Kozicka 14 2/3
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Ewa Kulwicka 27
2 Agnieszka Ostrowska 27
3 Karina Kalinowska 34
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Michał Owczarek 20
2 Hubert Durlik 26
3 Adam Chmielewski 26
Putting Competition
Kobiet Elżbieta Panas 14
Mężczyzn Cezary Brzozowski 11
Closest to the pin
Dołek #1 Dominika Zbychorska 382 cm
Dołek #2 Tomasz Majszyk 154 cm
Dołek #3 Piotr Błędziński 33 cm
Comments are closed.