Sukces Dnia Otwartego w Golf Parks Poland

 

Piękna, wiosenna sobota, wspaniała atmosfera i około 150 nowych adeptów golfa – tak było podczas Dnia Otwartego na obiekcie golfowym Golf Parks Poland w Wilanowie. Próba generalna przed Ogólnopolskim Dniem Golfa została zakończona pełnym sukcesem.

Za nami druga, duża impreza w tym sezonie golfowym na obiekcie przy Vogla 19. Po inauguracji w Noble Bank Pitch & Putt Wilanów Challenge przyszła pora na Dzień Otwarty Golf Parks Poland. Od samego początku wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców Wilanowa. Niewątpliwie naszym sprzymierzeńcem była pogoda – 20 stopni Celsjusza, lekki wiatr i niemal bezchmurne niebo.

W trakcie imprezy toczyło się równolegle kilka wydarzeń. Od godziny 11 zarówno na driving range, jak i na torze mini golfa można było wziąć udział w akademii golfa. Co pół godziny kolejne tury chcących spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie pojawiały się na strzelnicy golfowej, zaś nasi instruktorzy cierpliwie wyjaśniali podstawy golfa. Równocześnie na torze mini golfa trwała rozgrzewka najmłodszych przed turniejem inaugurującym nowy tor. Tuż przed rozpoczęciem zawodów Kamila du Château dokonała uroczystego otwarcia nowego toru mini golfa. Przecięcia wstęgi odbyło się przy zaprojektowanym przez nią dołku. 9- latka zwyciężyła bowiem w konkursie na projekt dołka na nowy tor, przygotowując jesienią ubiegłego roku makietę, która zyskała największe uznanie wśród jurorów.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z DNIA OTWARTEGO GOLF PARKS POLAND 

Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na przetestowanie nowego toru. Najmłodsi golfiści stoczyli między sobą zaciętą rywalizację. W kategorii do lat 7 całe podium zgarnęły dziewczynki – zwyciężyła Zosia Rybarczyk przed Susan Messerli i Hanią Gralewicz. Z kolei w grupie 7-13 pierwsze trzy miejsca dla młodych golfistów – z wynikiem 28 uderzeń najlepszy okazał się Maciek Hadaj, drugi był Michał Kiljanek a trzeci Leon Sobota. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a nagrody rzeczowe ufundowało wydawnictwo REA – „Moja Pierwsza Ksiązka o Golfie” a takze Michał Kulczyński przedstawiciel Taylor Made i Adidas.

Nieco później do rywalizacji stanęli dorośli. W turnieju RehActiv Pitch & Putt Tournament wzięło udział 18 zawodników i zawodniczek, podzielonych na dwie kategorie. W klasyfikacji Zielonej Karty z wynikiem 19 uderzeń triumfował Travis Howser przed Jerzym Kondejem i Rafałem Kozłowskim. W kategorii 1/3 Handicap zwycięstwo dla Piotra du Château, podium uzupełnili Marcin Karczewski i Katarzyna Terej Nagrody w turnieju ufundował RehActiv – konsultacja problemów z kręgosłupem i masaż terapeutyczny.

Patronat nad Dniem Otwarty objął Burmistrz Dzielnicy Wilanów. Sobotnia impreza była udaną próbą przed Ogólnopolskim Dniem Golfa, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. Akcję poprzedzi kampania reklamowa w ogólnopolskich mediach. Wydarzenie odbędzie się pod auspicjami m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wyniki RehAktiv Pitch & Putt Tournament 

Kategoria Greencard
Imię Nazwisko Wynik brutto
1 Travis Howser 19
2 Jerzy Kondej 22
3 Rafał Kozłowski 25
4 Kevin Williams 26
5 Piotr Topolski 27
6 Włodzimierz Paszkowski 28
7 (6) Tadeusz Wojciechowski 28
8 (7) Michał Włodarczyk 32
9 (7) Maciej Warzecha 32
10 (8) Tanya Williams 33
11 (9) Radosław Radowski 35
12 (9) Anna Cichońska 35
13 (10) Tomasz Topolski 46


Kategoria 1/3 Handicap
Imię Nazwisko Wynik netto
1 Piotr du Château 7 2/3
2 Monika Kołowrotna 16
3 Marcin Karczewski 18
4 Katarzyna Terej 19
5 Leszek Rojsza 23

Wyniki Turnieju Otwarcia Minigolf

 

Kategoria 0-7 lat
Imię Nazwisko Wynik
1 Zosia Rybarczyk 31
2 Susan Messerli 41
3 Hania Gralewicz 43
4 Cezary Dominas 49

 

Kategoria 8-13 lat
Imię Nazwisko Wynik
1 Maciek Hadaj 28
2 Michał Kiljanek 29
3 Leon Sobota 32
4 Kamila du Château 33
5 Jakub Radowski 35
6 Jakub Marciniak 36
7 Patryk Trześniewski 42
8 Olga Andrzejewska 47
9 Piotr Piłkowski 48
Comments are closed.