Sukces Ogólnopolskiego Dnia Golfa w Golf Parks Poland

Pół tysiąca osób w każdym wieku, piękna pogoda i nauka gry w golfa – tak w kilku słowach można streścić to, co działo się w niedzielę na wilanowskim obiekcie Golf Parks Poland. Ogólnopolski Dzień Golfa można uznać za udany.

Nie ma chyba lepszego momentu na rozpoczęcie gry w golfa niż końcówka maja. Na ostatnią niedzielę tego miesiąca w całej Polsce zaplanowano Ogólnopolski Dzień Golfa. Celem tej akcji była popularyzacja golfa, na kilkudziesięciu obiektach w całym kraju można było bezpłatnie wziąć udział w akademiach golfowych. Nie inaczej było w Golf Parks Poland przy Vogla 19 w Warszawie.

Od godziny 11 zarówno na driving range, jak i na torze mini golfa nasi instruktorzy prowadzili zajęcia akademii golfa. Co pół godziny kolejne tury  początkujących pojawiały się na strzelnicy golfowej i choć początkowo ciężko było trafić w piłkę, to już po kilku minutach wszyscy łapali przysłowiowego, golfowego „bakcyla”. Równocześnie na torze minigolfa rozegrano dwa turnieje dla najmłodszych. W I turze, w kategorii do lat 7 ex aequo na pierwszym miejscu uplasowali się Paweł Kwiatkowski i Patrycja Jabłonowska. W drugim turnieju tej samej grupy wiekowej zwyciężył Kacper Kosmala, zaś w kategorii 8-13 lat najlepszy okazał się Jakub Radowski.

Nieco bardziej zaawansowani golfiści wzięli udział w Vertebralia Pitch & Putt Tournament. Tradycyjnie już zawody rozegrano w trzech kategoriach: juniorów, Zielonej Karty i handicapowej. W pierwszej z nich triumfował Ksawery Podkański przed Kamilą du Château i Oskarem Lange. W kategorii Zielonej Karty zwyciężyła Justyna Czarnoba, druga była Anna Radziszewska, skład podium uzupełnił Jerzy Kondej. Klasyfikację handicapową wygrał Franciszek Iwaniuk przed Dariuszem Jastrzębskim i Januszem Kosmalą.

Podczas niedzielnej imprezy najmłodsi sprawdzali swoje sportowe umiejętności nie tylko na polu golfowym. W trakcie ODG w Golf Parks Poland odbyły się dwa Hyundai Mini Mecze Piłki Nożnej. W pierwszym spotkaniu, dopiero po serii rzutów karnych wygrała ekipa w składzie: Łukasz Wojtczak, Sebastian i Aleksander Ekbergowie, zaś w meczu nr 2 triumfowała drużyna w składzie: Kacper Kosmala i Andrzej i Filip Sznajderowie.

W niedzielnej imprezie na naszym obiekcie uczestniczyło ok. 500 osób. Dla porównania można dodać, że w podobnym wydarzeniu, organizowanym miesiąc temu, mieliśmy 150 grających.

Sponsorami Ogólnopolskiego Dnia Golfa w Golf Parks Poland byli: AZ AUTO – Dealer marki Hyundai, Vertebralia – klinika terapii kręgosłupa oraz Travel & Action. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: www.warszawa.sport.pl, www.sport.pl oraz www.TerazWilanow.pl

Ogólnopolski Dzień Golfa był pierwszą tego typu akcją, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski oraz burmistrz Dzielnicy Wilanów.

PEŁNE WYNIKI:

Vertebralia Pitch & Putt Tournament

Kategoria Juniorów
Imię i nazwisko
1. Ksawery Podkański
2. Kamila du Château
3. Oskar Lange
Kategoria Green Card
Imię i nazwisko
1. Justyna Czarnoba
2. Anna Radziszewska
3. Jerzy Kondej
Kategoria handicapowa
Imię i nazwisko
1. Franciszek Iwaniuk
2. Dariusz Jastrzębski
3. Janusz Kosmala
Closest to the pin
Dołek Imię i nazwisko Odległość
1. Anna Radziszewska 4,82 m
1. Janusz Kosmala
2. Dariusz Jastrzębski 1,58 m
3. Iza Zimmermann 2,68 m
3. Dariusz Jastrzębski 2,07 m
Mini Golf do lat 7
I tura
Imię i nazwisko
1. Paweł Kwiatkowski
1. Patrycja Jabłonowska
2. Jagoda Koroniewska
3. Łukasz Wojtczak
Mini Golf do lat 7
II tura
Imię i nazwisko
1. Kacper Kosmala
2. Natalia Wasilewska
3. Leon Mattern
Mini Golf 8-13 lat
Imię i nazwisko
1. Jakub Radowski
2. Natalia Radomska
3. Jaś Mattern

Hyundai Mini Mecz Piłki Nożnej

Mecz nr 1    Drużyna 1 (Kacper Żyłko, Piotr Żyłko, Ignacy Drzewiecki) 4:4; rzuty karne 5:6  Drużyna 2 (Łukasz Wojtczak, Sebastian Ekberg, Aleksander Ekberg)

Mecz nr 2 Drużyna 1 (Andrzej Sznajder, Filip Sznajder, Kacper Kosmala) 6:1 Drużyna 2 (Erick Lee, Kyung Hun, Ksawery Podkański)

Comments are closed.