Sukces Sekcji Juniorskiej w BMW Junior Tour

Młodzi golfiści z Sekcji Juniorskiej Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie i Golf Parks Poland zagrali świetny turniej w Sobieniach Królewskich w ramach cyklu BMW Junior Tour.
Wyniki naszych młodych golfistów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Przede wszystkim jednak jesteśmy dumni z tego, w jaki sposób rozwijają się nasi gracze, jak dużą wagę przykładają do fair play i etykiety golfowej, a do tego bawią się grą. A przy okazji mają takie wyniki, że aż serce rośnie.

– Juniorzy czują się coraz bardziej pewnie na polu golfowym, wspierają się wzajemnie, starsi dbają o młodszych, razem trenują i mają teraz motywację aby poprawić grą przed kolejnym turniejem lub utrzymać formę! – relacjonuje trenerka Olga Szmit.

Podczas lipcowego turnieju z cyklu BMW Junior Tour w Sobieniach Królewskich świetnie zagrał najmłodszy zawodnik naszej drużyny – Marcin Kuna. Po pierwszym dniu z wynikiem 54 uderzeń był pierwszy, dzień później zagrał 64 uderzenia i triumfował w kategorii stablegord netto i był na drugim miejscu w stableford brutto.

Z juniorek starszych najwyżej uplasowała się w klasyfikacji netto Agnieszka Opadczuk (12. miejsce), z chłopców Janek Czarnecki (49.), dla którego był to debiut turniejowy. Ale całej drużynie należą się za ten występ gorące brawa.

Kolejną okazją dla naszych juniorów na rywalizację będzie turniej BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge w środę 12 sierpnia. Tak jak w lipcowej edycji mamy przygotowaną specjalną pulę miejsc dla najmłodszych graczy. Co dalej? W drugiej połowie sierpnia nasza drużyna odbędzie specjalny trening pod okiem Olgi Szmit w Rajszewie, który pomoże przygotować młodych golfistów do rywalizacji na tym polu w kolejnym turnieju.

Comments are closed.