Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge na mecie

Znamy zwycięzców nie tylko październikowego turnieju, ale i całego cyklu Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge. W 2020 roku zawody odbyły się pięciokrotnie.

Cykl Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge zakończył październikowy turniej, który miał wymiar szczególny – graliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla Fundacji Kolorowy Świat. 10 zł z opłaty za udział w turnieju od każdego golfisty oraz drugie tyle od Golf Parks Poland zostanie przekazane na akcję #17milionów prowadzoną przez fundację. Celem akcji jest zabezpieczenie medyczne chorych z dziecięcym porażeniem mózgowym. Październik jest miesiącem pamięci o chorych na dziecięce porażenie mózgowe, a kolor zielony, który jest tak bliski każdemu golfiście, to też symbol cierpiących na tę chorobę.

Nagrody w turnieju tradycyjnie już ufundowała marka kosmetyczna Sylveco, która jest sponsorem tytularnym całego cyklu, pyszne dania to zasługa Royal Catering, a przy driving range można było testować najnowszy sprzęt golfowy razem z Bunkier Store.

Rywalizacja zawodników stawiających swoje pierwsze kroki w golfie odbywa się w dwóch kategoriach Greencard – kobiet i mężczyzn. W październikowym turnieju wśród pań najlepsza okazała się Czesława Kempińska z wynikiem 25 uderzeń. 30 uderzeń miała druga Agnieszka Ostrowska, a 31 uderzeń wystarczyło Bożenie Manulik do zajęcia trzeciej lokaty.

W kategorii Green Card Mężczyzn 23 uderzeń miał Marek Łęcki, który wygrał trzeci turniej z rzędu, tym razem z przewagą czterech uderzeń. Drugie miejsce zajął Karol Jodłowski (27), a trzeci był Jan Marcinkiewicz (28).

Wśród golfistów z handicapem w przedziale 26,5 – 36,0 najlepszy wynik uzyskał Tadeusz Szumlicz (12,7), a na podium stanęli jeszcze Bogdan Mizieliński (16,5) oraz Jan Radziszewski (17,5).

Kategorię handicapową 0-26,4 wygrał Dariusz Bąk z wynikiem 14,7. Anna Dziekan (16,5) była druga, a trzecie miejsce przypadło Mirosławowi Dziekanowi (17,6).

Dodatkową nagrodę przyznano też w rywalizacji Closest to the Pin, czyli w zagraniu z tee jak najbliżej flagi. Na pierwszym dołku z krótszego tee najlepszy wynik uzyskała Czesława Kempińska (653 cm). Anna Dziekan oraz Piotr du Chateau triumfowali w Putting Competition.

To był ich sezon

Październikowy turniej definitywnie rozstrzygnął kwestię nagród za cały sezon. Do klasyfikacji generalnej liczyły się trzy najlepsze wyniki. I tak w kategorii HCP 0-26,4 najwięcej punktów uzyskał Dariusz Bąk (96), który okazał się o punkt lepszy od Piotra Wietraka i o siedem punktów od Jacka Krukowskiego. Każdy z panów w pierwszej trójce wygrał przynajmniej jeden turniej.

W kategorii HCP 26,5-36,0 z wynikiem 102 punktów triumfował Tadeusz Szumlicz, który o trzy „oczka” wyprzedził Marcina Czarneckiego. Trzecie miejsce z wynikiem 88 punktów uzyskał Krzysztof Jezierski.

W kategorii Greencard kobiet zwyciężyła Czesława Kempińska (105 punktów), przed Bożeną Manulik (96) i Antoniną Ernst (83 punkty). Dla Tosi to był wyjątkowy rok – juniorka Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie w tym roku wyrobiła zieloną kartę i wzięła udział w trzech turniejach.

W kategorii Greencard mężczyzn triumfował zwycięzca trzech ostatnich turniejów Marek Łęcki. Drugie miejsce zajął Michał Łęcki, a trzeci był Jan Marcinkiewicz.

Wyjątkowe podziękowania

Podziękowania dla sponsora tytularnego i nagród, firmy Sylveco, producenta kosmetyków naturalnych – marki Sylveco, Vianek, Biolaven, Zielko, Aloesove, Duetus. Naturalne, ekologiczne, ziolowe kosmetyki bez konserwantów, sylikonów i barwników, doceniane przez uczestników cyklu Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge.

Dziękujemy także Royal Catering, Bunkier Store, instruktorom pod wodzą Martina Hejgera, a także pracownikom Golf Parks Poland za organizację turniejów.

Dziękujemy też wszystkim uczestnikom turniejów Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge. Organizacja turniejów dla Was to największa przyjemność. Szczególne podziękowania dla Katarzyny Terej, prezes Golf Channel Polska i członka zarządu Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie, za udział we wszystkich turniejach cyklu oraz za promocję golfa w Polsce.

Pełne wyniki październikowego Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge w zakładce Turnieje >>

Lista zwycięzców październikowego Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge:

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Dariusz Bąk 14,7
2 Anna Dziekan 16,5
3 Mirosław Dziekan 17,6
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Tadeusz Szumlicz 12,7
2 Bogdan Mizieliński 16,5
3 Jan Radziszewski 17,5
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Czesława Kempińska 25
2 Agnieszka Ostrowska 30
3 Bożena Manulik 31
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Marek Łęcki 23
2 Karol Jodłowski 27
3 Jan Marcinekiewicz 28
Putting Competition
Kobiet Anna Dziekan 14
Mężczyzn Piotr du Chateau 12
Closest to the pin
Dołek #1 – 81 m
Dołek #1 – 65 m Czesława Kempińska 653 cm
Dołek #2 – 78 m
Dołek #2 – 63 m
Dołek #3 – 54 m
Dołek #3 – 48 m

Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge 2020

Cykl Sylveco Pitch & Putt Wilanów Challenge 2020 składał się z 5 turniejów, rozgrywanych od czerwca do października.

Turniej odbywał się na 6 dołkach pola Pitch & Putt na terenie Golf Parks Poland i był prowadzony w klasyfikacji strokeplay netto (1/3 HCP) dla kategorii: 0 – 26.4 i 26.5 – 36.0 oraz strokeplay brutto dla kategorii 37.0 – 54.0 kobiet i mężczyzn.

Podczas rundy turniejowej na 6 dołkach rozgrywany jest konkurs Closest to the Pin.

Równolegle do turnieju na Putting Green rozgrywany był konkurs Putting Competition w Kategorii Kobiet i Mężczyzn.

Comments are closed.