Sławni golfiści – Tom Watson

Tom Watson to amerykański golfista urodzony 1949 r. w Kansas. Dzięki rozmiarowi swoich osiągnieć nazywany często legendą golfa.

Tom ukończył studia na Stanford University na kierunku psychologia, podczas studiowania dużo czasu poświęcał grze w golfa, na  zawodowstwo przeszedł w 1971 r. ale uchodził za golfistę który nie potrafił sobie radzić z dużą presją. Watson zaczął trenować z Byronem Nelsonem, który został jego mentorem oraz przyjacielem. Pierwsze zwycięstwo na PGA tour Tom odniósł w 1974 r. co było zalążkiem jego wielkiej kariery. Watson w latach 1975-1984 był prawie nie pokonany, jedynym golfistą będącym w stanie mu zagrozić był Jack Nicklaus. Tom w PGA tour triumfował prawie 40 razy, ostatnie zwycięstwo w PGA  odniósł w 1998 r. a od 1999 zaczął grać w Champions Tour. Tom został okrzyknięty golfistą roku 2003, natomiast nie był to dla niego szczęśliwy okres, jego wieloletni caddy okazał się być chory na stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

Watson chcący ratować przyjaciela otworzył fundacje walczącą z ALS i wpłacił datki w wysokości 1 mln. dolarów na rzecz fundacji. Przez rok 2003 Tom zebrał ponad 3 mln. dolarów na walkę z ALS.

Tom Watson wielokrotnie triumfował w cyklu Champions aż 14 razy.  Jego kariera zbliżała się ku końcowi ostatnie zwycięstwo odniósł w 2018 roku w Masters Tournament Par-3 Contest mając 68 lat, co czyni go najstarszym zwycięzcą tego turnieju.

W 2019 zagrał ostatnią rundę w karierze na Senior British Open.

Tom Watson to nie tylko znakomity golfista o legendarnym swingu ale i człowiek o solidnych zasadach i wielkim sercu.

Comments are closed.