Wrześniowy Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge [WYNIKI]

Szósty turniej z cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge już za nami. Walka o nagrody główne na koniec sezonu nabiera rumieńców.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział – w turnieju zagrało aż 39 golfistek i golfistów na różnym poziomie zaawansowania. Gratulujemy dobrych wyników i zapraszamy na ostatni w tym sezonie turniej z cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge już 10 października, gdy poznamy też zwycięzców klasyfikacji generalnych we wszystkich kategoriach.

W kategorii 0-26,4 we wrześniowym turnieju triumfował Jan Radziszewski, a na podium z identycznym wynikiem stanęli Jacek Sidzina i Piotr Błędziński. Dla Jana Radziszewskiego był to wyjątkowo dobry dzień. Nie tylko odebrał nagrody za trzy najlepsze Closest to the Piny, ale również udało mu się zagrać 20 uderzeń brutto, co zapewniło mu pierwsze miejsce. Tym samym poprawił swój dotychczasowy najgorszy wynik w rankingu (17 pkt – 13 miejsce) i wspiął się na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Teraz Pan Piotr Błędziński i Jan Radziszewski mają równe szanse. Między nimi jest tylko jeden punkt różnicy. Zadecyduje turniej w październiku.

Niewiele dzieliło też zwycięzcę od drugiego miejsca w kategorii 26,5-36,0. Triumfował Tadeusz Szumlicz przed Andrzejem Ernstem, a trzecie miejsce zajął Piotr Wietrak.

W kategorii greencard kobiet Czesława Kempińska była o dwa uderzenia lepsza od Bożeny Manulik i o cztery od Ewy Stobnickiej.

Wśród mężczyzn w kategorii greencard też były emocje. Zwyciężył Piotr Raciborski z wynikiem 22 uderzeń, a o jedno więcej mieli Karol Bogucki i Jacek Krukowski.

Rywalizacja o nagrody główne trwa!

Przez cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge – travel covery sygnowane przez Audi. Żeby liczyć się w klasyfikacji generalnej i mieć szansę na końcowy triumf, trzeba wziąć udział w czterech turniejach w sezonie.

Po wrześniowym turnieju tylko Agnieszka Ostrowska w kategorii greencard kobiet może być pewna końcowego triumfu. W pozostałych klasyfikacjach walka będzie toczyć się do ostatniego dołka. Niewykluczone, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka.

W kategorii 0-26,4 o nagrodę główną zmierzą się Piotr Błędziński i Jan Radziszewski.

W kategorii 26,5 – 36.0 szanse na końcowy sukces wciąż ma dwóch graczy – to Andrzej Ernst i Bogdan Mizieliński. Pan Mizieliński musiałby zająć pierwsze miejsce w październiku, aby prowadzić trzema punktami. Chyba że w październiku znów wygra pan Andrzej, poprawiając swój najgorszy wynik z maja (trzecie miejsce). Wówczas wygraną ma w kieszeni.

Niesamowicie ciekawie będzie w kategorii greencard mężczyzn. Karol Bogucki jest liderem, ale jeśli październikowy turniej wygra Jacek Krukowski, to do wyłonienia zwycięzcy tej kategorii będzie potrzebna dogrywka.

Tyle teorii. Jeśli któryś zawodników przed finałowym turniejem poprawi lub pogorszy swój HCP i zmieni kategorię turniejową, wszystko może się zmienić.

Sprawdź wyniki wszystkich uczestników wrześniowego turnieju – kliknijTUTAJ >>>

Lista zwycięzców wrześniowego Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Jan Radziszewski 11,4
2 Jacek Sidzina 14,3
3 Piotr Błędziński 14,3
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Tadeusz Szumlicz 14,7
2 Andrzej Ernst 15,1
3 Piotr Wietrak 17
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Czesława Kempińska 27
2 Bożena Manulik 29
3 Ewa Stobnicka 31
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Piotr Raciborski 22
2 Karol Bogucki 23
3 Jacek Krukowski 23
Putting Competition
Kobiet Monika Milewicz 14
Mężczyzn Robert Moreń 13
Closest to the pin
Dołek #1 – 81 m Jan Radziszewski 236 cm
Dołek #1 – 65 m Karol Bogucki 389 cm
Dołek #2 – 78 m Jan Radziszewski 199 cm
Dołek #2 – 63 m Jan Radziszewski 629 cm
Dołek #3 – 54 m Ewa Stobnicka 500 cm
Dołek #3 – 48 m
Comments are closed.