Wyjątkowy BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge

Rewelacyjne wyniki, świetna gra i wspaniała atmosfera – taki był majowy BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge. Razem z uczestnikami świętowaliśmy 15-lecie działalności Golf Parks Poland w Wilanowie

Najlepszy wynik dnia uzyskał Franciszek Iwaniuk, który zagrał brutt 18 uderzeń, czyli par naszego pola. Iwaniuk triumfował w kategorii 26.5-36.0 HCP, a na podium stanęli jeszcze Piotr Lenard i Jacek Rozenek. W najwyższej kategorii, czyli 0-26.4 HCP najlepszy okazał się Jacek Sidzina, który pokonał Manfreda Schatovicha i Roberta Morenia.

W tym sezonie kategoria Greencard jest podzielona na klasyfikację męską i żeńską. Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej zachęcać i nagradzać początkujące golfistki i początkujących golfistów. Drugi w tym sezonie turniej udowadnia, że była to decyzja jak najbardziej słuszna. Wśród pań triumfowała Damroka Kościelak, przed Agnieszką Ostrowską i Agnieszką Krasnowską. Wśród mężczyzn drugi turniej w sezonie wygrał Michał Owczarek, a na podium stanęli jeszcze Jakub Mroczek i Piotr Wietrak.

Emocji nie brakowało w Putting Competition. Wśród kobiet triumfowała Barbara Kozicka, męską klasyfikację wygrał Piotr du Chateau.

Po turnieju na golfistów czekała niespodzianka – tort z okazji 15-lecia Golf Parks Poland. – Dziękujemy, że jesteście z nami przez ten czas, bo to Wy tworzycie ten obiekt – mówiła Monika Kołowrotna, dyrektor zarządzająca GPP.

W trakcie turnieju odbyła się prezentacja parzenia herbaty wraz z degustacją, którą przygotował Tong Ren Tang.

Nagrody dla uczestników i zwycięzców przygotowali sponsorzy cyklu – BMW Poland oraz Tong Ren Tang.

Cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu – w tym roku będą to torby golfowe lub Travel Covery z kolekcji BMW Golfsport. Wspaniała nagroda trafi w ręce zawodniczek lub zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji punktowej. Żeby liczyć się w grze o torby golfowe, trzeba zagrać w przynajmniej czterech turniejach cyklu.

BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych tradycyjnie w każdą drugą środę miesiąca od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP. Klasyfikacja pucharowa podzielona jest na kategorie: 0-26.4; 26.5-36.0; 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Lista zwycięzców poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Jacek Sidzina 13 2/3
2 Manfred Schatovich 14
3 Robert Moreń 15 2/3
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Franciszek Iwaniuk 8
2 Piotr Lenard 9 1/3
3 Jacek Rozenek 13
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Damroka Kościelak 27
2 Agnieszka Ostrowska 30
3 Agnieszka Krasnowska 33
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Michał Owczarek 20
2 Jakub Mroczek 25
3 Piotr Wietrak 26
Putting Competition
Kobiet Barbara Kozicka 13
Mężczyzn Piotr du Chateau 13
Closest to the pin
Dołek #1 Justyna Raemy 285 cm
Dołek #2 Piotr Lenard 477 cm
Dołek #3 Bogdan Mizieliński 310 cm
Comments are closed.